Музей та картинна галерея

Осередками освіти і виховання у ДНЗ «ПВМПУ» є музей і картинна галерея.

У 1975 році учні, які відвідували історичний гурток, збирали матеріали про життя Полтави у роки Великої Вітчизняної війни. У тому ж році було створено групу «Пошук». Група здійснила значну роботу із вивчення життя і діяльності С.С. Бірюзова. Ця діяльність і поклала початок музею. 1985 року йому було присвоєно звання народного. Зараз  він налічує більше 1500 тисячі експонатів: це листи з фронту.У створенні музею найактивнішу участь узяли працівники училища: І.В. Каюрін, М.М. Левошко, М.Ф. Потапова та інші. Музей має два зали. Перший із них  присвячений трудовим здобуткам нашого навчального закладу. У другому залі розташовані 8 експозицій, кожна з яких – не просто розповідь про війну, а славна й гірка сторінка з життя 132-ї стрілецької дивізії.

Пробудити у людській свідомості яскраві спогади про дитинство, змусити спинитися у зачудуванні перед травинкою й квіткою, замислитися над власною роллю у цьому світі спонукають картини відомого полтавського художника  І.В. Каюріна. Більше чверті віку життя і діяльність Ігоря Васильовича були тісно  пов’язані з нашим навчальним закладом.

Значне місце у здійсненні виховного процесу у ПВМПУ посідає картинна галерея І.В. Каюріна. Тут відбуваються  уроки й позакласні години.  Картини художника торкаються до найтонших струн душі підлітка, змушують замислитись над сенсом власного буття, вчать відчувати красу природи, бережно ставитися до свого минулого.